Nie trzeba być wielkim specjalistą, aby wiedzieć, że broń powinna być przechowywana w odpowiedni sposób. Dlatego też warto sprawdzić, jakie to rozwiązania są najlepsze przy korzystaniu z broni. Jak zapewne każdy się domyśla na rynku mamy bowiem znacznie więcej niż jeden pokrowiec na broń, a zatem jest w czym przebierać.

Na całe szczęście dla nas wcale nie musimy sięgać po jakiś drogi sprzęt, lecz w każdym przypadku wskazane jest zwrócić swoją uwagę na kilka parametrów. Możliwości jest kilka jednak z racji tego, że najczęściej broń mają u nas myśliwi, to dla nich idealne będą pokrowce wykonane z tkaniny. Jest to bowiem wyśmienite rozwiązanie, które nadaje się do maszerowania z nim przez las, Są też oczywiście dostępne pokrowce w formie otwieranej walizeczki z tworzywa. Ten rodzaj to wariant przeznaczony głównie dla kogoś, kto transportuje broń w aucie czy np. w samolocie. Jednak zdecydowanie na co dzień nie jest nam potrzebny taki pokrowiec na broń do zadań specjalnych.

Wówczas optymalnym wyborem jest szyty pokrowiec. W przypadku korzystania z broni wraz z lunetą wypada sięgnąć po grubszy pokrowiec. Najlepiej tak z elementami gąbki, która jest wszyta w tkaninę. Pamiętajmy też w każdym przypadku o solidnych paskach, które muszą dobrze trzymać się pokrowca. Do tego dobrze by było, aby miały one możliwość regulacji.

Kategorie: Borsacze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.