Nie zaskakuje zupełnie fakt, że rodzic chce możliwie najlepiej dla swojej pociechy. Dotyczy to wielu dziedzin życia, ale często bagatelizuje się kwestię selekcji materaca. Dzieci dużo śpią, a więc musimy im zapewnić odpowiednie ku temu warunki. Z tego też powodu nie jest raczej zaskakujące to, że trzeba zapewnić odpowiedni materac dla dziecka.

Na rynku jest ich sporo i występują w bardzo wielu rozmiarach. Z tego też powodu decyzja odnośnie do zakupu nie należy do najłatwiejszych. Kontekście materacy dziecięcych popularne są wymiary: 60×120 cm, 70×140 cm bądź też 80×160 cm. Kwestia tego, jak duży materac dla dziecka wybierzemy, zależy od wielkości łóżeczka i wzrostu naszej pociechy. Zaleca się tu dopasować tak, aby był minimum 20 cm dłuższy niż dziecko. Kolejną kwestią jest twardość materaca i wcale nie powinien on być miękki.

Wydaje się to nieoczywiste, ale dla delikatnego dziecka istotne jest to, aby miało ono solidne oparcie dla kręgosłupa. To może zapewnić mu tylko materac średnio-twardy. Jeszcze innym ważnym kryterium mającym wpływ na nasz wybór jest ograniczenie reakcji alergicznej. Stąd też zaleca się z tego powodu wybierać materac dla dziecka wykonany z pianki bądź lateksu.

Kategorie: Borsacze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.