Każdy kto rozpoczyna swoją przygodę z jogą potrzebuje odpowiedniego podłoża, aby wykonywanie pozycji było bezpieczniejsze i wygodniejsze. Producenci dają nam wiele opcji wyboru, czy to kwestia koloru, grubości czy materiału z jakiego mata jest zrobiona.

Pierwszym z rodzajów jest mata do jogi z PVC. Maty tego typu charakteryzują się trwałością i całkiem dobrymi właściwościami antypoślizgowymi. Dodatkowo przemawia za nimi fakt dostępności, ponieważ je pierwsze znajdzie początkujący w sklepie sportowym, a gdy dodamy do tego cenę, mamy mate do jogi niemal idealną. Na przeciw wychodzi jednak mata kauczukowa. Zdecydowanie najlepsze na rynku pod względem właściwości antypoślizgowych i wytrzymałościowych.

Wszystko ma jednak dwa końce i nowy właściciel tego rodzaju maty zmuszony będzie zmierzyć się ze specyficznym zapachem. Następnym rodzajem są maty poliuretanowe. Charakteryzują się one tym, że są przyjemne w dotyku, ale niestety odrobina wody podczas wykonywania jogi może spowodować poślizg, a do tego są dość podatne na zarysowania wszelkiego typu. Na koniec warto wspomnieć o macie z pianki termoplastycznej. Jest ona lekka, niestety droższa od PVC, ale wciąż można ją kupić w rozsądnej cenie. Właściwościami antypoślizgowymi ustępuje macie kauczukowej, ale nadrabia za to lekkością. Na pewno każda osoba ćwicząca jogę znajdzie coś dla siebie z powyższego asortymentu.

Materac treningowy do jogi - mata 3cm

Trzecim rodzajem jest profesjonalna mata z wypełnieniem z gąbki. Maty tego typu mają zdejmowaną poszewkę zapinaną na zamek. Produkty takie wykonane są z wodoodpornego materiału . Wysokie wypełnienie zapewnia wysoki komfort dla użytkownika.

Kategorie: Borsacze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.