Czym jest ta znana od wieków forma wysiłku fizycznego?
Pośród sportowych świrów chodzących na siłownie troszkę zapomniano o najstarszej formie treningu siłowego, która była powszechnie stosowana przez Spartan, czy Greków już wieki temu. Wszystkim trening siłowy kojarzy się z siłownią i ogromnymi, silnymi ciężarowcami. Trenując Kalistenikę może nie będziemy tak wielcy, ale na swój sposób silni i
bardzo wytrzymali. Dobrze trenuje się na matach do ćwiczeń.

sport
sport

Czym jest Kalistenika? Jest to trening siłowy z wykorzystaniem ciężaru własnej masy ciała. Najprościej mówiąc, to głównymi ćwiczeniami są pompki na matach, podciągnięcia na drążku oraz dipy tzn. pompki na poręczach. Cały trening powinno się rozbudować o trening brzucha oraz często pomijany trening nóg, aby nie stracić na proporcjach ciała, a co za tym idzie – estetyce. Trening kalisteniczny znacząco różni się od takiego na siłowni, głównie ilością serii oraz intensywnością, jaką go wykonujemy. Zazwyczaj trenując z własną masą ciała wykonujemy o wiele więcej powtórzeń oraz serii niż typowy strongman, co przekłada się też na inny rodzaj sylwetki, jaki uzyskamy trenując, jak starożytni Spartanie.

Trening siłowy
Trening siłowy

Wykonywać takie treningi można nawet w domowym zaciszu, jedyne co jest potrzebne, to nie wiele wolnego miejsca, chęci oraz czasu.

Kategorie: Borsacze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.