Nadchodzą wakacje, a co za tym idzie, więcej czasu wolnego. Każdy może spędzić go jak chce. Utarło się, że formy spędzania wolnego czasu dzieli się na aktywne i pasywne. Do aktywnych zalicza się uprawianie sportów, spacerowanie, zwiedzanie, czy górskie wędrówki. Zaliczamy także wędkarstwo, jogę czy łowiectwo.

Kobieta czyta siedząc w ogrodzie
Kobieta czyta siedząc w ogrodzie

Jeśli ktoś natomiast woli spędzać czas pasywnie, chętniej wybierze czytanie książki, obejrzenie filmu, czy grę w planszówki ze znajomymi. Czy któryś z tych sposobów jest lepszy od drugiego? Raczej nie. Sztuką jest natomiast znalezienie równowagi pomiędzy aktywnością fizyczną, a odpoczynkiem w jednym miejscu.

Równowaga to coś, co pomaga nam ulepszyć jakość naszego życia, ale nie zawsze tak łatwo ją znaleźć. Czasem nie mamy czasu na zastanowienie się, co jest dla nas najbardziej korzystne, co zrobić, żeby żyło nam się lepiej. Ale może właśnie wakacje są okresem, który powinniśmy wykorzystać na odnalezienie swojej wewnętrznej równowagi? Warto eksperymetnować, próbować nowych rzeczy i zdecydować, która forma spędzania wolnego czasy najbardziej nam odpowiada.

Kategorie: Borsacze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.